E Enjëte 25 Maj 2017

EJA NË DARDHËN E BUKUR...

NATYRA E FSHATIT ME KULTURË QYTETI...

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
 • default style
 • blue style
 • green style
 • red style
 • orange style
 • lilac style
Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
 • Page:
 • 1

TOPIC: “E lashe zemren te jetoje” Autori Gaqo Zdruli

“E lashe zemren te jetoje” Autori Gaqo Zdruli 3 years 9 months ago #98

 • STEFANI
 • STEFANI's Avatar
 • OFFLINE
 • Administrator
 • Posts: 50
 • Thank you received: 1
 • Karma: 0
“E lashe zemren te jetoje”“M’u be sikur
Ne gjume fluturoja
Dhe qiellnajen mora
Yjet kapja me duar…

Bukuria
Me ishte e rralle
Desha te zbrisja
Tek fshati im
I blerte

Dardhe…

Balle per balle
Guri i vjeshtes
Me ftoi:
“Eja ketu, o djale…!”

Bukuria

Me ishte e rralle…
U zgjova
Maje shkembit.

Po, atje,
E lashe
Zemren
Te jetoje.”
I riu me i ri,
I bukuri me i bukur,
I shendoshi me i shendoshe,
behet kur viziton Dardhen.
Last Edit: 3 years 2 months ago by STEFANI. Reason: r
The administrator has disabled public write access.
 • Page:
 • 1
Time to create page: 0.210 seconds